Пн-Пт с 9:00-17:00, Сб-Нд вихідні  

 

(097) 171 41 10    (057) 759 47 05

(073) 133 77 15    (099) 470 61 47

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МИРУ

21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру!

 Щороку у другій половині вересня, в день відкриття чергової сесії Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, в усьому світі традиційно святкують Міжнародний День миру. Цього року цей день випадає на 21 вересня.

 Тема Міжнародного дня миру в 2018 році – «Право на мир: 70 років Загальної декларації прав людини».

Мета заходів входить до переліку 17 цілей в галузі розвитку, які були одноголосно прийняті 193 державами і передбачають сприяння побудові миролюбних і відкритих товариств в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних установ на всіх рівнях. ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.

Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар – не більше,  ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Люди  з усіх країн світу підтримують цю акцію, тому що хочуть жити в мирі. Мир – це безпека, мир – це спокій, мир – це вільний розвиток і свобода.

В Україні за Указом Президента День миру відзначають з 2002 року. Ми живемо в незалежній Україні і  пишаємось тим, що маємо свою державу, мову, землю, традиції і символи.

Зараз на сході України йде війна. І сьогодні, коли людство планети відзначає день Миру, ми низько схиляємо голови перед мужністю і хоробрістю наших захисників, які бережуть наш спокій та дають можливість нам навчатися і розбудовувати нашу країну.

Сама ідея миру в нашій країні стає державною політикою. Тільки в мирній державі накопичуються її багатства, розвивається культура, зберігаються духовні цінності. Тільки в державі, де панує мир, спокій, злагода, зміцнюється економіка, зростає добробут людей, з молодого покоління формуються справжні громадяни незалежної держави. Адже саме молоде покоління є майбутнім нації, йому належить розвивати і зміцнювати державу.

Тільки перші кроки робить педагогіка толерантності – наука вирішення будь-яких питань мирним шляхом. Свідченням цього є Урок миру. Цей  урок є підґрунтям нових стосунків між дорослими і дітьми, вчителями та учнями, в основі яких лежить взаємоповага, формування нової системи моральних цінностей.

Сьогодні у всіх закладах освіти нашої країни  пройшли уроки  Миру.

З маленького миру — в собі самому, в групі, родині, державі — починається й великий та благодатний мир на нашій планеті.

Саме на нас лежить велика відповідальність: зберегти мир!

 

 

За матеріалами освітніх сайтів