Пн-Пт с 9:00-17:00, Сб-Нд вихідні

 

Що відбувається під час карантину коронавірусу з нашим мозком та як з цим впоратись.

Люди не просто люблять бути соціальними, ми повинні такими бути.

Насправді люди, які мають слабкі соціальні стосунки, на 50% частіше помирають за певний період, ніж люди, які мають більш міцні зв’язки, згідно з даними метааналізу 2015 року, що включає понад 308 000 людей.

Інакше кажучи, самотність здається такою ж смертельною, як і куріння 15 сигарет на день.

Ось чому позбавлення себе соціальних зв’язків, навіть тимчасово, не приводить до добра: ваше тіло намагається сказати вам – «соціалізуйся», щоб залишатися в живих.

"Якщо ми думаємо про самотність так само як про голод і спрагу, саме цей неприємний стан спонукає нас до пошуку соціальних зв'язків так само, як голод мотивує нас шукати їжу", - ведуча автор дослідження Джуліанна Хольт-Лунстад, професор психології та нейронауки з університету Бріггем Янг.

Звичайно, за її словами, у ситуації на кшталт пандемії, яка вимагає від вас зменшити чи усунути контакт віч-на-віч, цей дискомфорт потрібно терпіти, щоб запобігти небезпечним негайним наслідкам.

Незалежно від того, чи ви на самоізоляції через те, що ви підхопили у вірус, або просто працюєте вдома, оскільки цього вимагає ваш офіс чи юрисдикція. Зниження фізичної активності може вплинути на ваш розум.

Подивіться на травмованих спортсменів на приклад. Спортсмени можуть зазнати "емоційного потрясіння", коли вони отримали травми, значною мірою тому, що у них більше немає механізму подолання, який, можливо, стримував би ці почуття.

Це може проявлятися як смуток, роздратування, розчарування, гнів та інші незручні емоції.

Зменшення або фактичне усунення фізичних навантажень також може спричинити атрофію м'язів.

Дослідження, проведене в Журналі прикладної фізіології, свідчить про те, що лише два тижні бездіяльності можуть почати заперечувати надбавки до вашої роботи серця та м’язів, згідно з повідомленнями US News & World Report.

В іншому дослідженні встановлено, що дорослі люди, які займалися спортом протягом чотирьох місяців, а потім пропускали  місяць, втратили більшість поліпшень своїх аеробних можливостей.

Згідно з лютневим дослідженням у Ланцеті, яке включало 24 попередні дослідження психологічних наслідків карантинів під час спалахів хвороби, досвід може призвести до посттравматичних стресових симптомів, депресії, плутанини, гніву, страху та зловживання наркотиками.

Найбільш вразливими людьми, зазначають автори дослідження, є ті, у кого зараз є проблеми з психічним здоров’ям, або були у минулому.

На те, як на вас впливає період соціальної ізоляції чи просто зменшених взаємодій, також впливає ваша особистість.

"Якщо ви масовий екстраверт, який процвітає в соціальних контактах," цей досвід вдарить по вам сильніше ", ніж якщо ви інтроверт, який дуже комфортно згортається на дивані з книгою", - сказав психолог доктор Шеррі Бентон.